افزونه ورود و عضویت در وردپرس

افزونه ورود و عضویت در وردپرس

امروزه تنها داشتن ترافیک بالا برای یک وب سایت مزیت محسوب نمی شود و مانند فروشگاهی است که افراد بسیاری در آن رفت و آمد می کنند ولی هیچ اقدامی انجام نمی دهند. ما به عنوان مدیران یک وب سایت باید بازدید کننده ها را ترغیب به انجام یک عمل کنیم و یکی از بهترین ها می تواند دادن اطلاعات از طرف مخاطب باشد و چه بهتر که این اطلاعات در غالب عضو شدن در وب سایت باشد . استفاده از افزونه ورود و عضویت در وردپرس ابزاری کارامد برای این کار می باشد.

از چه افزونه ای استفاده کنیم ؟

پیدا کردن افزونه مناسب سوال همیشگی برای وب مستر هاست .افزونه های زیادی برای ایجاد سیستم عضویت طراحی شده اند که کار با بعضی از آنها مقداری پیچیده است دو راه برای پیدا کردن افزونه مناسب وجود دارد که در زیر به آن اشاره خواهم کرد

  1. پرسیدن از مدیران وب سایت های دیگر
  2. جستجو در وب سایت های مرجع مانند codecanyon

ویژگی های افزونه ورود و عضویت در وردپرس

۱ . تنطیمات

این افزونه ها به دلیل اهمیتی که دارند اغلب  دارای تنظیماتی بسیار زیاد می باشند که احتمالا در نگاه اول گیج کننده به نظر می رسند. ولی با مقداری مهارت می توانیم این تنظیمات را مناسب با سیاست های وب سات انجام دهیم. یکی از قسمت های مهم در تنطیمات این نوع افزونه ها نحوه عضویت می باشد که به ۳ حالت می تواند انجام شود :

  1. مستقیم : کاربر بعد از پر کردن فرم عضویت مستقیما به عضویت وب سایت در می آید.
  2. تایید مدیر وب سایت : کاربر بعد از کامل کردن فرم عضویت و با تایید مدیر وب سایت عضو وب سایت خواهد شد.
  3. تایید ایمیل : بعد از انجام مراحل عضویت کاربر باید بر روی لینکی که به آدرس ایمیلش فرستاده شده کلیک کند تا عضو شود.

انتخاب هر نوع از تایید شدن کاربر بستگی به سلیقه و سیاست ما به عنوان مدیر وب سایت دارد.

یکی از قسمت های دیگر تنطیمات مربوط به ایمیل ها می باشد که می تواند به هر شکلی که می خواهیم آن را شخصی سازی کنیم  به عنوان مثال یک امضاء ثابت آخر ایمیل ها داشته باشیم و یا اسم کاربر را در ابتدای ایمیل بیاوریم.

همانطور که در ابتدا هم گفتم تنطیمات این افزونه ها بسیار زیاد است و باید با حوصله آنها را شخصی سازی کنیم.

۲ . صفحات 

برای ایجاد سیستم عضویت در وب سایتمان نیاز به ایجاد صفحات عضویت ، ورود ، فراموشی کلمه عبور و … داریم که  اغلب این افزونه ها در ابتدای راه اندازی این صفحات را به صورت خودکار ایجاد می کنند . اما این صفحات دارای چه ویژگی هستند ؟

این صفحات دارای شورتکدهایی هستند که توسط خود افزونه تولید می شوند و با قرار گرفتن داخل صفحات فرم هایی که ایجاد کرده ایم نمایش داده می شود.

۳٫ فرم ها 

ورود ، عضویت ، فراموشی کلمه عبور فرم های مهم و مورد نیاز هر وب سایت می باشند که در این افزونه ها به صورت پیش فرض قرار داده شده اند اما می توانیم فیلد های مورد نظرمان را نیز به آن اضافه کنیم. نکته بسیار مهم در فرم ها گذاشتن فیلد امنیتی برای جلوگیری از کار ربات ها می باشد که بهترین آن ریکپچای گوگل است.

 

معرفی چند افزونه ورود و عضویت در وردپرس  

همانطور که در ابتدا اشاره شد می توانیم از راه های مختلفی افزونه های مناسب را پیدا کنیم ولی برای سهولت کار به سه افزونه upme ،front end  و user pro اشاره می کنم که می توانید از یکی از آنها استفاده کنید.  می توانید از مارکت های داخلی و خارجی برای خرید این افزونه ها اقدام کنید.

 

نصب و راه اندازی 

نصب و راه اندازی این افزونه ها مانند تمام افزونه های دیگر وردپرس می باشد . برای آموزش می توانید به نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید.

 

نتیجه استفاده ازافزونه ورود و عضویت در وردپرس

داشتن یک افزونه ورود و عضویت  قدرتمند می تواند به ما کمک کند تا اعضای بیشتری داشته باشیم و بتوانیم با فرستادن اخبار وب سایت مانند جدیدترین مقالات و محصولات با اعضای وب سایتمان ارتباط داشته باشیم .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید